Jaki sosik wariacie?

20,00 

Brak w magazynie


Seba to był dobry chłopak z osiedla. Nigdy nie był mu obojętny Twój los, zawsze zagadał „Masz jakiś problem?!”. Nikt tak nie potrafił dobrać odpowiedniego koloru dresu ze srebrnym kajdanem i obuwiem sportowym, a całość delikatnie okrasić panierką w postaci czapki z wygiętym daszkiem. Nie rozstawał się nigdy ze swoim kołczanem prawilności, zwanym przez ludzi z niższych warstw społecznych nerką. Gdy Seba zaczął pracę w osiedlowym sklepie, gdzie 95% sprzedaży to hot dogi, a rodzai parówek jest aż 10 do wyboru, Seba już nie miał tyle czasu, by każdego pytać o jego problemy i na spokojnie  wyjaśniać sytuację, teraz bardziej był ciekaw „Jaka parówka do tego hot doga?”. Jednak Seba nie zapomniał co ma wytatuowane na plecach, „Nie byłbym sobą, gdybym był kimś innym” i jeśli ziomeczek wpadał, zawsze dopytał „Jaki sosik wariacie?”.

Ostrość: fire scalefire scalefire scalefire scalefire scalefire scalefire scalefire scalefire scalefire scale
Skład: czarna porzeczka, lemon drop, sól, cukier, ocet
Konsystencja: Pół-płynna
Data ważności: 01.10.2023
Masa netto: 80 g
nawadnianieNawadniane deszczówką
polska plantacja ostrych papryk100% chili z naszej uprawy

Opis

Pomysł na ten sos zrodził się z próby połączenia ostrego sosu z konfiturą z czarnej porzeczki, jaką przygotowuje moja mama. W sumie pomysł bardzo naturalny, bo od wielu lat zajadam się tym dżemem na grillowanych kawałkach przeróżnych serów. Żaden sos nie ma chyba tak skrajnie wąskiego zastosowania. Wszelkie normy wskazują, że należy w sekcji foodpairing’u dodać chociaż kilka pozycji, z czym komponuje się dany produkt. Niestety w przypadku Jaki sosik wariacie? odpowiedź jest tylko jedna, dodaj go do sera.

Warto tutaj podkreślić, że czarna porzeczka – główny składnik tego sosu, pochodzi z naszej uprawy. Uprawiamy głównie odmiany prowadzone w sposób tradycyjny – krzaczasty. Mamy też trochę krzaków odmiany Ojebyn szczepionych na wysokich pniach. Tutaj możecie dowiedzieć się więcej o metodzie uprawy tej wdzięcznej rośliny jagodowej. Jaki sosik wariacie? to sos słodki, owocowy i ostry. Oczywiście koniecznie spróbujcie go z serem!