Mokry sen o Karolinie

50,00 

Na stanie


Ostrość: fire scalefire scalefire scalefire scalefire scalefire scalefire scalefire scalefire scalefire scale = fire scale
Skład: carolina reaper yellow i red, sól, czosnek, ocet
Konsystencja: Gęsta
Data ważności: 31.12.2024
Masa netto: 100 g
nawadnianieNawadniane deszczówką
polska plantacja ostrych papryk100% chili z naszej uprawy

Opis

Nasz najbardziej ostry sos Carolina reaper, przygotowany z kilku jej odmian. Niezwykle aromatyczny, piekielnie ostry, a zarazem złożony. Tylko dla koneserów! Wytwarzany wyłącznie z naszych papryk najostrzejszych odmian.

Uwaga: Skala 10/10 nie oznacza, że jest to najostrzejszy sos na Świecie i w całej Galaktyce Kurvix, to nasza subiektywna skala.

Uprawa odmian Carolina reaper to nasza specjalność. Co roku wysadzamy ponad 200 krzaków różnych wariacji, jednak najlepiej sprawdza się u nas Carolina reaper yellow. Owocuje obficie przy zachowaniu ostrości na na prawdę wysokim poziomie. Oczywiście nigdy nie brakuje odmiany czerwonej, która poza tym, że jest niezwykle fotogeniczna również jest po prostu bardzo ostra. Odmiana Carolina reaper w każdej wariacji nie jest papryką obficie i wcześnie owocującą. Toteż proces uprawy tego rodzaju papryk trwa dłużej i wymaga większych nakładów. Niesłabnąca popularność Mokrego snu o Karolinie sprawia, że staramy się wytwarzać jej coraz więcej poprzez powiększanie upraw. W sezonie 2022/23 udało nam się wytworzyć już na prawdę dużą ilość tego piekielnego sosu, marzeniem jest zapewnienie jego dostępności przez 365 dni w roku. Dzięki fermentacji ten sos carolina reaper posiada również bardzo bogaty aromat, a w pierwszych 10s również ciekawy, owocowy smak.

 

Dodatkowe informacje

Waga 0,4 kg
Pojemność

100 ml