Urlop na działce

25,00 

Brak w magazynie


Jeszcze gdy chodziłem do podstawówki, to był tam taki Paweł, i ja jechałem na rowerze, i go spotkałem, i potem jeszcze pojechałem do biedronki po ostry Urlop na działce, i po drodze do domu wtedy jeszcze, już do domu pojechałem. Koooonieeec.

Ostrość: fire scalefire scalefire scalefire scalefire scalefire scalefire scalefire scalefire scalefire scale
Skład: lemon drop, mango, cukier trzcinowy, sól
Konsystencja: Pół-płynna
Data ważności: 01.10.2024
Masa netto: 80 g
nawadnianieNawadniane deszczówką
polska plantacja ostrych papryk100% chili z naszej uprawy

Opis

Urlop na działce to opcja przede wszystkim dla ludzi lubiących połączenie ostrości i słodkości. Mango Alphonso słynie ze swojej wyjątkowej słodkości i delikatnego miąższu. W połączeniu z papryczkami Aji lemon powstaje właśnie Urlop na działce. Ostry sos mango to popularna pozycja w portfolio wielu producentów ostrych sosów, również Rykowisko zalicza się do tego grona. Sos wspaniale komponuje się z kurczakiem oraz innym rodzajem drobiu. Podczas gotowania należy jedynie uważać by nie wysuszyć zbytnio mięsa, wówczas sos połączy się z sokami z mięsa i stworzy wspaniały sos.

Poza drobiem warto jeszcze przytoczyć danie, które często robię na mocno pikantny sposób używając ostry sos mango. Są to krewetki z kwestiasmaku.com. W oryginale występuje również chili, jednak użycie Urlopu na działce wbija temu daniu dodatkowy level. Wystarczy mała łyżeczka tego ostrego sosu dodana do krewetek tuż przed smażeniem https://www.kwestiasmaku.com/ryby_i_owoce_morza/krewetki/krewetki_z_patelni/przepis.html

Urlop na działce kojarzy się nam z lipcowymi gorącymi dniami. W tym czasie zaczynają się wybarwiać pierwsze papryczki odmiany Aji lemon, które odpowiadają za ostrość i aromat paprykowy. I to właśnie ten ostry sos mango powstaje jako jeden z pierwszych w ciągu całego sezonu. Co ciekawe posiadamy również sos, który jest wytrawną wersją Urlopu na działce. Sos na grylla to przecier z papryczki Aji lemon, ale bez dodatku mango.