Zdjęcia młodych siewek ostrych papryczek

Papryczki rosną sobie w najlepsze, mamy chwilę wolnego czasu, więc wykonaliśmy kilka fotografii malutkich siewek papryczek. Różnią się one między sobą niewiele, no może poza Czech black, która ma dużo ciemniejsze liście. Również Passila Bajo wyróżnia się dużo ciemniejszą zielenią liści, oraz liścienie są wyjątkowo rozłożyste.

chocolate cherry bombOdmiana Chocolate cherry, jak widać jest lubiana przez mszyce. Rośnie średnio wolno.

 

chocolate scorpion

Chocolate scorpion początkowo rosną bardzo wolno, nie wspominając już o bardzo długim czasie kiełkowania. Teraz jednak ruszył z kopyta i rozwija się bardzo dobrze.

 

aji omnicolor

Aji omnicolor posiada charakterystyczną fioletową łodyżkę. Kolor łodygi występuje w dużej części papryczek, jednak dopiero w późniejszej fazie rozwoju. Wzrost dosyć powolny, aczkolwiek ostatnio wyraźnie przyspiesza.

 

CP 288

CP 288 Bardzo ładnie wzeszło, wbrew opinii o trudnym kiełkowaniu tej odmiany, u nas zeszła bardzo ładnie i powoli rośnie sobie.

 

pasilla bajoPassilla bajo ma ciekawą formę liścieni. Są bardzo rozłożyste i ciemnozielone. Zapowiada się jako bardzo ciekawa papryczka.

 

jalapenos

Jalapeno w multidoniczkach wyraźnie rosną wolniej od tych pikowanych do osobnych doniczek. Potwierdza się tutaj stara zasada, że papryki nie znoszą swego bliskiego towarzystwa.

 

carolina reaper

A na koniec Carolina reaper, która jest bardzo niska. Na tym etapie rozwoju jest to normalna rzecz, wraz z wysadzeniem siewek do szklarni, papryczki ruszą ku górze.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *