Nowe warzywa w sezonie 2019

Rozpoczęcie sezonu 2019 już na horyzoncie, warto zadbać zatem o zarys planu działania na najbliższe miesiące, a przede wszystkim zastanowić się trzeba, co nowego pojawi się w warzywniku?

Seler naciowy

Przygoda z selerem naciowym miała miejsce już w 2017 i 2018 roku, niestety bardzo szybko się kończyła – nasiona nie kiełkowały. Błędem zatem było wysiewanie ich wprost do gruntu. W tym roku postawimy na przygotowanie rozsady i być może uda się w końcu zaobserwować w jaki sposób wykształca się to warzywo no i oczywiście spróbować jak smakuje prawdziwy seler naciowy.

seler naciowy ekologiczny

Kukurydza

To warzywo z Ameryki Południowej jest również na naszej liście nowości. Dawno temu próbowaliśmy juz uprawiać kukurydzę, jednak z marnym skutkiem. Trochę czasu minęło, klimat wyraźnie się zmienił, zatem podejmiemy jeszcze raz kukurydziane wyzwanie 馃檪

kukurydza ekologiczna uprawa

Brokuł

Brokuł to popularne warzywo, niestety głównie w supermarketach. Rzadko kiedy jest uprawiane w amatorskich warzywnikach i szklarniach. Czasem po prostu jesteśmy ciekawi, jak wygląda wzrost i rozwój danego warzywa. Tak jest w przypadku brokułu, podjęcie próby jego uprawy wynika z czystej ciekawości i chęci obserwowania jak brokuł rośnie. A jak przy okazji uda się zebrać kilka sztuk, to tym lepiej.

 


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Tw贸j adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola s膮 oznaczone *