CP 288

Eksperymentalna odmiana CP 288 zwana również tymczasowo Black Bhutlah. Odmiana ma swoje korzenie w Bhutlah Red SLP, gdzie na jednym z krzaków w hodowli Christopher’a Philipsa na Wyspach Kanaryjskich pojawił się owoc o dużo ciemniejszej barwie, dużo ciemniejszej niż Bhutlah Brown SLP, stąd też nazwa Black Bhutlah SLP. Odmiana jest we wczesnej fazie rozwoju, nasiona F3 są niezwykle rzadkie i bardzo szybko się sprzedają. Forma owocu jest jednak na tyle ciekawa, że z pewnością kwestią czasu jest ustabilizowanie odmiany.

Black Bhutlah nie ma określonego zakresu SHU jednak wszystkie źródła zgodnie podają, że są to wartości ekstremalne. Nasiona charakteryzują się bardzo długim czasem kiełkowania 6-8 tygodni.

 


1 Komentarz

  • […] Po kilku tygodniach wielkiego oczekiwania, w końcu pojawił się upragniony widok – kiełek z nasionka CP 288. Jest to bardzo niezwykła i ciekawa odmiana, która nie jest jeszcze do końca okiełznana. Tym bardziej się cieszymy, że krzaczki tej odmiany zagoszczą w naszej uprawie podczas sezonu 2019.Więcej informacji o odmianie możecie przeczytać w tym wpisie. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *