Co, poza paprykami, uprawiamy w sezonie 2020?

W tym sezonie mamy w końcu na prawdę rozwinąć skrzydła i podjąć wyzwanie uprawy o wiele więcej warzyw. Oczywiście najważniejsze są nadal ostre papryki i budowa nowego tunelu oraz produkcja rozsady są naszymi głównymi priorytetami, jednak czasy są coraz bardziej dziwne i trzeba się gotować na wszelkie scenariusze.

Ziemniak

Ten sezon to tak na prawdę rozpoznanie co się na tej glebie udaje, a co nie. Zasadziliśmy sporo ziemniaka w dwóch odmianach. Bardzo ładnie powschodził i mam nadzieję, że wyda dobry plon.

kiełki ziemniaka
Młode części nadziemne ziemniaka

Kukurydza

Uprawa kukrydzy fascynowała mnie od wczesnego dzieciństwa. Sam nie wiem dlaczego, ale co jakiś czas wracałem do uprawy tego warzywa. Tym razem zabrałem się na poważnie za to.

siew ekologicznej kukurydzy
Po 2 ziarenka do gleby mało zasobnej w próchnicę to dobra decyzja

Len

uprawa lnu
Len posadziliśmy głównie dla pięknych kwiatów. Dodatkowo ta roślina miała ogromny wpływ na historię tego rejonu.

Fasola

fasola piekny jaś rozsada
Fasolę Piękny Jaś uprawiamy z naszej rozsady, szparagową na strąki oraz ziarno wysialiśmy bezpośrednio do gruntu.

Oraz wiele innych…

Poza wyżej wymienionymi mamy jeszcze buraki czerwone, marchew, sałatę, pietruszkę, sporo cebuli zarówno z dymki jaki i nasiona, ogórki, jarmuż, seler naciowy, cukinię, dynie oraz chmiel.

Zobaczymy czy coś zostanie zwieńczone sukcesem. Bardzo liczę na uprawę fasoli, ale w takiej ilości są to moje pierwsze kroki, więc mogę popełnić masę błędów.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *