Ostre sosy 2022 – 1 Październik

Kolejny sezon zbliża się do kulminacyjnego punktu – uruchomienia sprzedaży naszych sosów. Podobnie jak rok temu zaczynamy 1 Października. W tym roku ciężko pracowaliśmy aby każdego sosu zrobić 2 razy więcej. Stąd też brak nowości, niektóre pozycje wyleciały ale niezmiennie jest jakość i moc. Mokry sen o Karolinie oraz Piłaci z Kałaibów pojawią się 11 Listopada. Mamy nadzieję, że ostre sosy 2022 będą dostępne aż do kolejnego sezonu. Zapraszamy serdecznie!

Co zrobimy z Sugar Rush Strippey 2022?

Na poniższym zdjęciu widać papryczki odmiany Sugar Rush Stripey, którą uprawialiśmy po raz pierwszy w sezonie 2022. Ostatecznie nie wykorzystaliśmy jej do żadnego z naszych sosów. Wszystkie owoce ukisiliśmy w mieszance papryk w dużych 1l słoikach. Niedługo pojawi się wpis o tych kiszonkach, ponieważ to na prawdę ciekawy temat. Filmik z ta papryką znajdziecie na naszym YouTubie https://www.youtube.com/watch?v=g2TFCw_93Bg

sugar rush stripey

Uprawa Sugar Rush Stripey

Pomimo, że ostre sosy 2022 nie zawierają tej papryczki, to warto wspomnieć kilka słów o uprawie tej odmiany. Jest ona dosyć łatwa, co prawda roślina formuje sporej wielkości krzak, jednak na całym etapie uprawy nie miałem większych problemów z jej uprawą. Choć muszę przyznać, że sporo owoców nie zdążyło się wybarwić, więc w tunelu lub w polu warto redukować ilość owoców aby zebrać jak najwięcej w pełni wybarwionych w piękne paski papryczek.

Ostrość Sugar Rush Stripey

Poziom ostrości tej papryczki jest spory, szczególnie sekcja przy nasionach potrafi być na prawdę wyzwaniem, gdy je się ją samą prosto z krzaka.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *