Rozpoczynamy sezon 2020

Sezon 2019 jest już przeszłością. Był to wspaniały i bardzo udany czas. Jednak juz skupiamy się nad podwalinami sezonu 2020. Wykiełkowaliśmy już odmiany Poblano, Lemon drop, Jalapeno oraz Carolina Reaper Yellow. Obecnie w kiełkowaniu jest Carolina Reaper Red. W tym roku nie eksperymentujemy z nowymi odmianami, ograniczamy ilość odmian do 7. Nasza plantacja powiększa się w dosyć szybkim tempie, chcemy się coraz bardziej specjalizować w uprawie konkretnych odmian, tak aby ich jakość była na stałym poziomie. Dzięki ograniczonemu wachlarzowi odmian papryczki nie będą się ze sobą tak łatwo krzyżować, co pozwoli nam na pozyskiwanie nasion o stabilnych cechach genetycznych, które są bardzo ważne w przypadku takich odmian jak Jalapeno czy Carolina Reaper.

To będzie pierwszy sezon w naszym nowym miejscu. Zupełnie inna gleba, trochę bardziej wietrzne ale zarazem cieplejsze miejsce – mamy nadzieję, że uda nam się poradzić sobie z nowymi wyzwaniami.

Kiełkowanie nasion jabłoni

Jesienią 2019 również zebraliśmy pestki z najładniejszych jabłek ze starego sadu. Stratyfikowaliśmy je do stycznia. Wówczas pojawiły się pierwsze kiełki. Teraz siewki powoli wzrastają i wybijają się z ziemi.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *