Bazylia odstrasza komary

Obecnie nasze życie zawodowe jest skupione w Jeleniej Górze. Tutaj statystycznie spędzamy czas w wymiarze poniedziałek-piątek. Tutaj tez toczy się nasze codziennie życie. W okresie wiosna-jesień sporym problemem jest inwazja komarów. Nie wiem, czy to zasługa lokacji dzielnicy, czy samego mieszkania, ale te małe wampirki lgną do nas bardzo.W sezonie 2018 posadziłem na balkonie 2 skrzynki bazylii, głównie aby przygotować porządne spaghetti lub umieścić na pizzy. A te supermarketowe wypusty padają po kilku dniach. Nasza rodzina jest jednym wielkim fanklubem włoskiej kuchni.

Ale do sedna. Rok 2018 był pierwszym rokiem, w którym nie mieliśmy problemów z komarami. Wczesną wiosną było kilka udanych ataków na nas, jednak jak tylko bazylia osiągnęła większe rozmiary, komary ustąpiły. W tym roku chcę ostatecznie potwierdzić nasza tezę, że to właśnie bazylia tak świetnie odstraszyła komary przez całe lato.

Tym razem jednak użyję wyjątkowych nasion. Są to nasiona z własnego zbioru. W sezonie 2018 wysiałem całe opakowanie bazylii w szklarni, rosła ona tam na prawdę dobrze, część nie zdążyłem zużyć i zakwitła, a potem wydała nasionka, które zebrałem. Pierwsze komary już pojawiły się w mieszkaniu. Także dodam notkę do postu, jak tylko bazylia wykiełkuje i delikatnie wzrośnie, czy komary nadal się pojawiają.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *