Koniec sezonu 2019

Nadeszło to, co nieuchronne – przymrozki. Na początku Października były już noce, podczas których temperatura spadła poniżej zera, jednak było to maksymalnie kilka stopni. Tym razem słupek rtęci opadł w okolice -7 °C i skutecznie spalił całą naszą plantację. Na szczęście cała Październikowa aura zapowiadała przymrozki, więc zarówno my sami, jak i nasze papryki przygotowały się na to i większość owoców została zebrana przed silnym przymrozkiem.

przymrozek z szklarni z paprykami 2019

Uprawa ostrych papryczek w Karkonoszach

Kolejny sezon za nami, dosyć sporo się nauczyliśmy i powoli zbieramy wnioski, jakie nam się nasunęły podczas całego sezonu. Przyjdzie jeszcze czas na ich zestawienie i podsumowanie. Nadal jednak wierzymy, że to co robimy ma sens i będziemy się starać w kolejnym sezonie utwierdzać się w tym przekonaniu.

Teraz musimy wszystkie krzaczki oberwać z pozostałych papryczek. Niestety nie nadają się już na sos. Zrobimy z nich susz oraz pastę paprykową, którą potem wykorzystujemy do nadawania konkretnej ostrości naszym potrawom. Gdy krzaki są już puste, można je usunąć ze szklarni, aby liście nie stały się siedliskiem grzybów i innych szkodników.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *